"Vstaňte a vězte že má to cenu, ponořit své ruce do pramenů..."


O projektu

Co je projekt "K pramenům" vlastně zač?

Odpovědí je samotná titulní strana webu. Jde o geocachingový projekt, který vznikl 13.5. 2007 a spojuje prameny potoků, říček a řek. Je to výzva vrátit se zpět k pramenům.

—————

Co je to geocaching?

Nejlepší je asi podívat se na klíčovou českou stránku, kde je o geocachingu snad vše.

—————

Jak mohu zařadit svoji kešku do projektu?

Jste-li autoři cache, která by svým umístěním mohla spadat do tohoto projektu, kontaktujte nás (přes geocaching.com, nebo přes tento web). My si Váš listing prohlédneme a pokud uznáme, že keška se do série hodí, rádi ji do seznamu zařadíme. Nutno ale splnit tyto podmínky:

 

  1. odkaz na projekt v listingu pomocí banneru (najdete v hlavním menu)
  2. v samotné kešce napsané číslo od 1 do 9 (např. na víčku, v logbooku apd.). Toto číslo je potřeba nám uvést, abychom podle něj mohli kontrolovat jubilejní lovce. V případě, že je pro Vás z určitých důvodů umístění čísla do kešky problematické, můžeme se domluvit na vynechání této podmínky.

 

A to je vše.

—————

Plynou mi z lovu kešek zařazených do projektu nějaké výhody?

Předně je potřeba říct, že geocaching je hlavně zábava a snad každý to děláme pro své potěšení a dobrý pocit. Nečekejte proto v tomto projektu nějaký "byznys". Přesto jsme si ale řekli, že bude fajn, odměnit jubilejní lovce, tj. takové, kteří již odlovili 10,20,30 ... pramenů. Způsob odměny, či dokonce její případné zrušení, si vyhrazujeme jako své právo, protože tak činíme ze svých nákladů a ve svém volném čase. V současné době udělujeme jubilejním lovcům pamětní Certifikát. Tento je zasílán mailem nebo poštou. Záleží na domluvě.

 

Ukázka Certifikátu, který již byl udělen:

 

—————

Co mám udělat, abych získal Certifikát?

Hlavně nás kontaktovat. Musíme vědět, které kešky jste odlovili, tj. název kešky a bonusové číslo, které v ní bylo. V současné době má už velká část kešek čísla, která nám mohou sloužit pro kontrolu.

Nejde o soutěž! Děláme to všichni pro zábavu a pobavení, takže když by chtěl někdo podvádět, podvádí jen sám sebe. Pokud se nám bude zdát některý odlov podezřelý, vyhrazujeme si právo po konzultaci s ownerem kešky a lovcem, tento odlov neuznat. Což se ale zatím nestalo :-D

 

—————

Jak poznám, jestli má keška uvnitř číslo?

Víme, že je někdy problém hledat bonusové číslo. Proto je v seznamu kešek zařazených do projektu vždy uvedeno, zda v ní číslo najdete nebo ne.

Seznam kešek zařazených do projektu je v podobě geocachingového bookmarku na naleznete jej zde.

—————

Je nějak důležité datum odlovu?

Jak jste si jistě všimli, v seznamu kešek zařazených do projektu je u každé poznačeno, kdy byla do projektu zařazena. Je to z toho důvodu, že by se mohla zpětně ozvat spousta lovců, kteří si usmyslí, že chtějí Certifikát, protože kdysi danou kešku odlovili, ještě před vznikem projektu. Protože si ale myslíme, že projekt má i určitou duchovní hodnotu a vybízí k zamyšlení, akceptujeme pouze odlovy uskutečněné po zařazení do projektu. Ne vždy, toto kontrolujeme, protože procházet logy jednotlivých lovců je zdlouhavé, ale vyhrazjeme si právo tak učinit.

—————